• VetroCity Residence ESENYURT / İSTANBUL
  • Çağrı Merkezi+90 212 706 44 70
  • Pzt - Cum 9:00 - 18:00

PİCOLAZER

Felix Qubic

Felix Qubic Picolaser en güncel donanımlarla donatılmış bir dövme silme teknolojisidir. 532NM ve 1064NM dalga boylarına sahip 2 adet lazer rotu sayesinde siyah ve renkli dövmelerde en etkili sonuçları vermektedir. 2500MJ güç üreterek yüksek güçte etki sağlar.

Kullanım Alanları: Dermatoloji, Güzellik Merkezleri, Tattoo Artist

Değişik dalga boylarına sahip, dövme silim işlemlerine ek olarak, farklı cilt problemlerine çözüm sunabilen ve enerjiyi cilt üzerinde homojen olarak dağıtan bir lazer türüdür. Pico Lazer ile atış yapılan bölgede parçalanan renk pigmenti dokusu hücreler aracılığı ile dışarı atılmaktadır. Pico Lazer’in öncelikli kullanım alanları; Dövme silme, leke ve iz tedavileri, ve karbon peeling işlemidir.

Dövme yapanların farklı boya marka ve kontrolsüz maddeler kullanması sebebiyle, dövmeler aynı renk olsa bile lazerle dövme sildirmenin sonuçları farklı olabilmektedir. Bazı dövme boyaları lazerle tam olarak parçalanamayabilir. Bunun sonucu dövme silmede başarısız olunabilir. Bu sebeple her dövme sildirme işlemi kişiye özeldir ve tedavi yanıtları farklılıklar gösterebilir. Mor, yeşil ve sarı renkli dövmeler en zor tedavi edilenlerdir. İdeal dövme sildirme hastaları açık tenli, güneşten bronzlaşmamış, koyu mavi, lacivert veya siyah renkli ve en az bir yıllık dövmesi olanlardır

Lazer ile dövme silme işlemi, deri altındaki boyayı küçük parçalara ayırır ve vücudun savunma hücreleri tarafından lenf dolaşımı ile deriden bu boyaları uzaklaştırılır. İdeal dövme sildirme hastaları açık tenli, güneşten bronzlaşmamış, koyu mavi, lacivert veya siyah renkli ve en az bir yıllık dövmesi olanlardır. Uzun süredir olan dövmeler tedaviye daha iyi yanıt verirler. Q-Switched Nd: YAG lazerler lazerle dövme sildirmede en uygun lazerlerdir. Bu lazer derinlere inebilir ve deriye renk değişikliği şeklinde zarar verme olasılığı diğerlerine göre daha düşüktür. İşlem genellikle anestezi gerektirmez. Bazı özel durumlarda lokal etkili anestetik kremler veya soğuk hava kullanılabilir.

Teknik Bilgiler

Cihaz İsmi Felix Qubic Picolaser
Model No qubic01
Voltaj 100-240V / 50-60HZ
Güç 2500MJ
Dalga Boyu 532 - 1064NM
Lazer Transferi 7 Eklemli Ahtapot Başlık
Çalışma Modu Sürekli Çalışabilir
Atış Modları Sürekli, Tek Atış, Aralıklı Atış ve Süper Atış
Max Tarama Alanı 10x10MM
Tarama Hızı 10M/S
Ağırlık 80KG
Hacim 130CM x 50CM x 70CM